Jdi na obsah Jdi na menu
 


24hours-mtb

2. 7. 2007

Těžká pohoda

Tak jako vloni povzbuzeny dobrým výsledkem jsme s kámošema z vejšky vyrazili na extrémní bikemaraton 24hodin na kole.

Obrazek

Složení teamu M^4 bajk team z leva Hymbajs Moravec , Já , Lukáš Srsen , Václav Stodůlka. Všichni čtyři studenti TUL na fakultě mechatroniky. K naší smůle den před startem byla vypsaná zkouška z fyziky a tak naše příprava na závod spočívala v učení a počítání příkladů na zkoušku.
V sobotu ráno se zahříváme stavbou stanu , vedle kterého vypadá náš loňský stan jak bouda pro psa , start se blíží a šedivé nebe slibuje , že se nebude prášit od kol. Pár minut před "výběhem" startem se vetřu do první lajny , byla široká tak se nás na ní vešlo dost.

Obrazek

Zničeho nic probíhá rozcvička řízená nějakým retro bikerem.Na radnici v Liberci odbíjí poledne a o pár kilometrů dál startovní výstřel startuje 24hodinové bajkování , dobře závodně naladěn vybíhám a na kopci zjištuji že jsem se ocitl na 4té pozici následuje downhill do cíle po svejch , teda jako nic moc jistější bych si byl na kole.ObrazekPřibíhám ke kolům a rychle hledám ten svůj bajk, chvíli mně láká bafnout toho pěknýho kanóna a ujet domu , ale naskakuju na spešlíka a vyrážím na krásnou trať , která obnáší snad všechno co bajkera potěší vracečky na asfaltu , pěšinky rychlí sjezdy, technický pasáže i brodík se našel na trati o proti loňsku trochu nabral na hloubce a šířce, a novinka v podobě sjezdu do cíle, který pěkně kopal což jsem si vyzkoušel v prvním kole , myslím že jsem se na chvíli ocitl ve vzduchu, ale nebyl jsem sám , bylo vidět několik borců různě letících.V cíli byla trochu nešťastně řešena zpomalovací šikana na štěrku , ktará pekelně klouzala a chvíli trvalo než se štěrk vyjezdil. Čas prvního kola (kolem 42min) prozradil horší formu než minulý rok.Dávám si ještě jedno kolo pak mně na trať vyráží Hymbajs a všechny překvapuje časem o 10minut kračím než jsme předpokládali. Hynka střídá Venca ten svůj loňský čas taky vylepšuje díky lepšímu bajku a formě(měl nalítáno nejvíc) poslední vyráží zaprášit kolo Srsy to už mraky uvolnily cestu slunci a pořádně praží.
Střídáme a střídáme občas se přijede někdo podívat jak závodíme , rodiče , kamarádi z kolejí , nejmíň vítaný návstěvník je průtrž mračen kterou si celou vyžral Hynek, jak dojel do cíle přestalo pršet.V noci probíhá vše hladce až na spánek ten se mi daří jen na hodinku, ráno nohy stávkujou nechce se jim do ranní mlhy s rostoucí teplotou zrychluje celý team. V posledním kole se mi jede jak zpraku nadopoval jsem se x-fuelem dorážím po časovém limitu 12:00 a tak se z mého kola dopočítává část kterou jsem ujel. 442,6km a deváté místo (vloni 423,4km 7.misto)
Dopadlo to dobře žádné zranění ani defekt na trati no prostě těžká pohoda....
Všichni co to jeli sou borci a jednotlivci obzvlášť kor ženský!!!
web zavodu:
http://www.24hours-mtb.com/
video:
 

Náhledy fotografií ze složky 24hodinovka

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář